skip to content

Udstillingsresultater

K


Udstillingsresultater for SC DK Jaquet Brazil, JW, DVM, DSM

 

Dato Sted Klasse Dommer Resultater
31.08.13 Vamdrup 12 Alexander Platz, D EX1 + BIV + NOM + BIS
01.09.13 Vamdrup 12 Lena Nordström, S EX1 + NOM + BIS
25.01.14 Berlin 11 Karl Preiss, D EX1 + BIV + NOM + BIS
26.01.14 Berlin 11 Lene Glem, DK EX1 + BIV + NOM + BIS
15.02.14 Prag 11 Darina Tarabini EX1 + BIV + NOM
16.02.14 Prag 11 Youssef Khaled, CZ EX1 + BIV
08.03.14 Strøby 11 Jörgen Frithiof, S EX1 + BIV + NOM + BIS = Junior Winner
09.03.14 Strøby 11 Alexandro Ghibaudo, IT EX1 + BIV + NOM
06.09.14 Vorbasse 9 Martti Peltonen, FI CAC
07.09.14 Vorbasse 9 Louis Costes, F CAC
13.09.14 Lübech 9 Dieter Filler, D CAC = Champion
14.09.14 Lübech 7 Karl Preiss, D CACIB
19.10.14 Kolding 7 Olga Kamisarova, EE CACIB
08.11.14 Poznan 7 Sirpa Lindelöf, S CACIB = International Champion
09.11.14 Poznan 5 Marta Siemianska CAGCIB
10.01.15 Brædstrup 5 Lee Selassa, NL CAGCIB + BIV + NOM + BIS + BOB1
11.01.15 Brædstrup 5 Bette Lind, DK CAGCIB + NOM + BOX
07.02.15 Sorø 5 Bette Lind, DK CAGCIB + NOM
22.03.15 Hedensted 5 Steven Jones, N CAGCIB
05.04.15 Groningen 5 Hanne Sofie Sneum, DK CAGCIB + NOM + BIS = Grand International Champion
06.04.15 Groningen 3 Marino Koot, NL CACS + BIV
04.07.15 Herning 3 Bette Lind, DK CACS + NOM + BIS + BOB3
11.07.15 Brejning 3 Thea Friscovec, CH CACS + BIV + NOM + BIS 
08.08.15 Dragør 3 Leslie van Grebst, DK CACS + BIV + NOM + BOX
09.08.15 Dragør 3 Veikko Saarela, FI CACS
05.09.15 Ribe 3 Aase Nissen, DK CACS + BIV + NOM = Destinguished Show Merit
26.09.15 Paris Châtillon 3 Ireneusz Pruchniak, PL CACS + BIV
27.09.15 Paris Châtillon 3 Louis Coste, F CACS + BIV + NOM
17.10.15 Årslev 3 Britta Busse, D CACS + BIV + NOM = Supreme Champion
18.10.15 Årslev 1 Louis Coste, F HP + BIV + NOM
07.11.15 Poznan 1 Nurit Pahl, NL HP + BIV + NOM + BIS + BOB1
08.11.15 Poznan 1 Marta Siemianska, PL HP + BIV + NOM + BIS + BOB Ragdoll
15.11.15 Middelfart 1 Lena Nordström, S HP + BIV + NOM + BIS
06.12.15 Herlev 1 Marie Westerlund, S HP + NOM + BIS
09.01.16 Århus 1 Helene Reiter, D HP + NOM
10.01.16 Århus 1 Dorte Kaa, DK HP + BIV + NOM
23,01,16 Køge 1 Marie Westerlund, S HP
24,01,16 Køge 1 Aase Nisse, DK HP + BIV + NOM + BIS + BOB5
07.02.16 Sorø 1 Michael Edstrøm, S HP
05.03.16 Virum 1 Anne Veland, N HP + NOM
06.03.16 Virum 1 Boris Lupan, RU HP + NOM
21.05.16 Boxtel 1 Lee Selassa, NL HP
22.05.16 Boxtel 1 Lee Selassa, NL HP
02.07.16 Herning 1 Dorte Kaa, DK HP + NOM
12.11.16 Brno 1 Youssef Khaled, CZ HP + BIV + NOM
13.11.16 Brno 1 Gabriela Minarova, NL HP + BIV + NOM
19.11.16 Vorbasse 1 Charles Spijker, NL HP
20.11.16 Vorbasse  1 Alexey Shchukin, NL HP + NOM + BOX
17.03.18 Nyborg 10 Anne Veland, NO CAP
16.06.18 Fængslet 10 Bette Lind, DK CAP, NOM
17.06.18 Fængslet 10 Britta Busse, DE CAP = Premier
07.07.18 Herning 8 Stephe Bruin, NL CAPIB + NOM + BOX = Distinguished Show Merit
24.11.18 Aarhus 8 Marie Westerlund, SE CAPIB + NOM
24.08.19 Odderøya, NO 8 Veikko Saarela, FI CAPIB + NOM = International Premier
25.08.19 Odderøya, NO 6 Zvezdan Memedov, SE CAGPIB + NOM
14.09.19 Aarhus 6 Britta Busse, DE CAGPIB + NOM
14.09.19 Aarhus 17 Britta Busse, DE Nr 2 
15.09.19 Aarhus 6 Donatella Mastrangelo, IT CAGPIB 
15.09.19 Aarhus 17 Gerardo Fraga y Guzmán, ES Nr 3

 

Topkatte resultater

År 2014:

Nr 1 ungdyr samt BOB3 of the year hos Ragdollklubben Danmark

 

År 2015:

Nr 1 fertil hankat hos Ragdollklubben Danmark

Nr 1 fertil hankat hos JYRAK

Nr 2 fertil hankat hos Felis Danica

 

År 2016:

Nr 2 fertil hankat hos Ragdollklubben Danmark

 

År 2018:

Nr 5 hankastrat hos Ragdollklubben Danmark